NASTŘELOVÁNÍ NÁUŠNIC

20. listopadu 2012 v 13:12 | Týna
NASTŘELOVÁNÍ NÁUŠNIC
Nastřelení náušnice je šetrný, moderní a téměř nebolestivý způsob zavedení náušnice do ušního lalůčku. K nastřelení lze použít pouze speciální typy náušnic určené pro používanou nastřelovací pistoli - nelze tedy nastřelit vlastní přinesenou náušnici. Jedná se o náušnice s puzetkou, které jsou dodávány ve dvou velikostech (standard a mini), v provedení ve žlutém nebo bílém kovu, bez kamínku nebo s kamínkem v různých barvách.
Všechny náušnice jsou vyrobeny z chirurgické oceli a potaženy buď 24 karátovým zlatem - žlutý kov, nebo palladiem - bílý kov. Náušnice splňují všechny potřebné hygienické požadavky. Balení náušnic je sterilní a při jejich správné aplikaci nedojde k žádnému kontaktu s rukou osoby, která náušnice nastřeluje. Neobsahují nikl ani jiné zdraví škodlivé látky. Jsou testovány státní zkušebnou a je na ně vystaveno "Prohlášení o shodě".
V mojí ordinaci je trvale k dispozici asi 15 - 20 základních typů náušnic, o které je největší zájem - bez kamínku z bílého i žlutého kovu ve velikostech standard i mini, s napodobeninou diamantu a rubínu ve žlutém a bílém kovu také v obou velikostech, napodobenina diamantu v uložení "korunka". Přiležitostně jsou k dispozici i náušnice s kamínky v jiných barvách.
Po nastřelení je potřeba nechat náušnici v uchu asi 4-6 týdnů, kdy se v ušním boltci vytvoří okolo nastřelené náušnice kožní tunel. Po této době je možno náušnici vyměnit za jakoukoliv jinou.
Náušnice lze sice nastřelovat dospělým i dětem všech věkových kategorií, v prvních měsících života bych však dával přednost zavedení náušnice klasickým způsobem propíchnutím jehlou. Po nastřelení náušnice s puzetkou může u kojence docházet k otlakům za ušima a navíc estetický dojem nastřelené náušnice do velmi malého ušního lalůčku není příliš dobrý - vyvolává dojem "činky v uchu".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám ve škole ?

ano 73.1% (19)
ne 26.9% (7)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama